Zagłębiowski zespół rozgrywa najlepszy sezon w elicie. Zawodnicy MKS ustępują dziś tylko Polskiemu Cukrowi Toruń. Wygrana z Polpharmą jest tym cenniejsza, że MKS grał bez kontuzjowanych Jakuba Parzeńskiego i Piotra Pamuły. Po raz kolejny najlepszym zawodnikiem MKS-u był amerykański rozgrywający Kerron Johnson.

Spotkanie było bardzo wyrównane. MKS miał wyraźną przewagą tylko w kwarcie drugiej. Ostatnie dziesięć minut dąbrowianie rozpoczynali z przewagą 10 punktów. Mindaugas Budzinauskas, trener rywala poprosił o przerwę i w ostatnich minutach goście ruszyli w pogoń, która pozwoliła im w krótkim czasie zniwelować dużą część strat. Sytuację uspokoił dopiero rzut za trzy punkty Bartłomieja Wołoszyna.

MVP spotkania został jednak Johnson z dorobkiem 21 punktów, 4 zbiórek i 4 asyst.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA - POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI 78:66 (27:26, 17:11, 15:14, 17:15)

MKS: Johnson 21, Wołoszyn 20, Kowalenko 12, Wilson 10, Szymański 10, Kucharek 4, Piechowicz 1, Wieczorek 0, Wesley 0

Polpharma: Flieger 16, Paliukenas 15, Sajus 12, Schenk 12, Diduszko 8, Długosz 2, Davis 1, Michałek 0