W sobotę 17 września odbędzie się kolejna, 12. już edycja Nocy Teatrów GZM. Na jej uczestników czeka wiele spektakli i dodatkowe atrakcje.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Miłośnicy teatru będą mogli odwiedzić tego dnia i wieczoru (a nawet w nocy) 13 teatrów z regionu, gdzie na kilkunastu scenach będzie można obejrzeć 22 spektakle, a także wziąć udział w ponad 50 atrakcjach: warsztatach plastycznych czy tanecznych, improwizacjach, grach terenowych, spotkaniach z artystami, potańcówce, zwiedzaniu kulis i innych wydarzeniach.

W repertuarach znajdą się zarówno najlepsze spektakle minionego sezonu, jak i wrześniowe premiery. Komedie, dramaty, spektakle muzyczne i taneczne, klasyczne i eksperymentalne, przedstawienia dla dorosłych i dla dzieci, produkcje własne i gościnne – będzie z czego wybierać!

Noc Teatrów w 2021 r.
Noc Teatrów w 2021 r.  fot. Wojciech Mateusiak / GZM

Widowisko nieopodal dworca

Niespodzianką tej odsłony Nocy Teatrów będzie wystawienie w plenerze widowiska teatralno-muzycznego inspirowanego „Korzeńcem" – kultowym spektaklem, którego premiera odbyła się 10 lat temu w Teatrze Zagłębia.

– Pojawią się niektóre postaci z tego uniwersum i zaśpiewają piosenki, usłyszymy kilka cytatów ze spektaklu, zobaczymy pewne elementy scenografii... Można powiedzieć, że to widowisko, które pokażemy podczas Nocy Teatrów, będzie takim powidokiem „Korzeńca" – zapowiada reżyser Remigiusz Brzyk.

Widowisko będzie zagrane na placu przed budynkiem dworca głównego w Sosnowcu. – Zależy mi, by było komunikatywne i żeby publiczność spojrzała na całość właśnie z perspektywy sosnowieckiego dworca, ponieważ historia Sosnowca jako miasta zaczęła się właśnie w tym miejscu – dodaje reżyser.

Remigiusz Brzyk
Remigiusz Brzyk  Fot.Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

Dodatkowo tego dnia o godz. 12 na ścianie Szkoły Muzycznej w Sosnowcu odsłonięty zostanie mural upamiętniający tę Noc Teatrów, a przedstawiający Jana Kiepurę – światowej sławy śpiewaka i aktora.

Bilety w atrakcyjnych cenach

Bilety na spektakle tego dnia będą w promocyjnych cenach, a w atrakcjach będzie można wziąć udział bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę.

Na wydarzenia Nocy Teatrów dojedziemy za darmo komunikacją publiczną ZTM (autobusy, tramwaje, trolejbusy) za okazaniem specjalnego kuponu pobranego ze strony nocteatrowgzm.pl, w wersji wydrukowanej lub elektronicznej.

Szczegóły: nocteatrowgzm.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem