W sobotę, 17 września, odbędzie się kolejna, 12. edycja Nocy Teatrów GZM. Na jej uczestników czekają ciekawe spektakle i ekstra atrakcje.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Miłośnicy teatru będą mogli odwiedzić tego dnia i wieczoru (a nawet w nocy) 13 teatrów, gdzie na kilkunastu scenach będzie można obejrzeć 22 spektakle, a także wziąć udział w ponad 50 atrakcjach: warsztatach, grach, spotkaniach z twórcami, koncertach, zwiedzaniu teatralnych kulis i innych wydarzeniach.

Spektakle i wyjątkowe widowisko

W repertuarach znajdą się zarówno najlepsze spektakle minionego sezonu, jak i wrześniowe premiery. Komedie, dramaty, spektakle muzyczne i taneczne, klasyczne i eksperymentalne, przedstawienia dla dorosłych i dla dzieci, produkcje własne i gościnne – będzie z czego wybierać!

Niespodzianką tej odsłony Nocy Teatrów będzie wystawienie w plenerze widowiska teatralno-muzycznego inspirowanego „Korzeńcem" – kultowym spektaklem, którego premiera odbyła się 10 lat temu w Teatrze Zagłębia.

Widowisko będzie zagrane na placu przed budynkiem dworca głównego w Sosnowcu.

Mural, tanie bilety, darmowy transport

Dodatkowo na ścianie Szkoły Muzycznej w Sosnowcu odsłonięty zostanie mural upamiętniający 12. Noc Teatrów, a przedstawiający Jana Kiepurę – światowej sławy śpiewaka i aktora pochodzącego z tego miasta.

Bilety na spektakle tego dnia będą w promocyjnych cenach, a w atrakcjach będzie można wziąć udział bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę.

Warto dodać, że 17 września na wydarzenia Nocy Teatrów dojedziemy za darmo komunikacją publiczną ZTM (autobusy, tramwaje, trolejbusy) za okazaniem specjalnego kuponu, pobranego ze strony nocteatrowgzm.pl, w wersji wydrukowanej lub elektronicznej. Bezpłatne przejazdy funduje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem