W sobotę 11 sierpnia zmarł Bernard Krawczyk, wybitny aktor śląskich scen. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na piątek 17 sierpnia. A we wrześniu odbędzie się pożegnalny wieczór w Teatrze Śląskim poświęcony artyście.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Znany i lubiany przez śląską publiczność aktor odszedł po krótkiej, niespodziewanej chorobie. W trakcie pracy nad swoją kolejną rolą w spektaklu, którego premiera miała się odbyć w październiku w Chorzowskim Centrum Kultury. Artysta był bowiem bardzo aktywny zawodowo.

Współpracował, będąc od lat na emeryturze, z Teatrem Śląskim w Katowicach, gdzie spędził większość swojego zawodowego życia. Występował również z programem muzycznym śląskich i polskich pieśni w domach kultury.

Ostatnią jego rolą okazała się kreacja w „Himalajach” w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Śląskim. Był obecny na scenie ponad 60 lat – debiutował w 1952 roku, właśnie w Katowicach. Pracował też w teatrach m.in. w Sosnowcu, Zabrzu i Bielsku-Białej. Udzielał się w przeszłości w Teatrze Telewizji. Znany był z występów w TVP Katowice oraz z wielu ról filmowych, m.in. w filmach Kazimierza Kutza.

Ostatnie pożegnanie Bernarda Krawczyka odbędzie się w piątek 17 sierpnia. Uroczystości pogrzebowe zaplanowane zostały w Bazylice oo. Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach o godzinie 10. Po mszy świętej zmarły aktor zostanie odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Komunalnym w Panewnikach.

Artyści Teatru Śląskiego pożegnają również Bernarda Krawczyka specjalnym koncertem, który odbędzie się 24 września na katowickiej scenie. Poprowadzi go Robert Talarczyk, dyrektor teatru. Bilety kosztują 10 zł.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem