21 czerwca zapraszamy na wyjątkowe spotkanie. O tym, jak zmieniać miasta i czy potrafimy myśleć nie tylko o sobie, będziemy rozmawiać m.in. z prof. Tadeuszem Sławkiem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

21 czerwca o godz. 16.30 zapraszamy do Galerii Teatru Korez w Katowicach (plac Sejmu Śląskiego 2). O tej porze w ramach projektu Metropolia Idei rozpoczniemy wyjątkowe warsztaty dla mieszkańców regionu. Przyjrzymy się nieco bliżej pomysłowi Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, która chce uruchomić MetroLab, czyli miejskie laboratorium. Czym są takie miejsca i po co powstają? Co mogą zmienić? Od razu nasuwają się takie pytania, odpowiedzi dostarczymy w nietypowy sposób. Razem z mieszkańcami Metropolii zastanowimy się, jakich miejskich innowacji MetroLab powinien zacząć szukać już na początku swojej działalności. Czy powinien się skupić na komunikacji miejskiej? Na smogu? A może edukacji? A co z zielenią w mieście i kulturą? A co z budżetem obywatelskim? Co wymaga zmian i poprawek? Jakie miejskie eksperymenty chcemy przeprowadzić? Zamkniemy jakąś ulicę dla samochodów czy może urządzimy szkolną klasę bez ocen?

Odpowiedzi poszukamy na warsztatach. Prosimy o zapisy na adres (przemyslaw.jedlecki@agora.pl).

Bezpośrednio po nich o godz. 18.15 w tym samym dniu będziemy rozmawiać z naszymi gośćmi o tym, jak dziś wygląda miejski dyskurs. Czy żyjemy w bańkach i tylko żądamy? Czy potrafimy ustąpić? Czym jest wspólne dobro w mieście?

Naszymi gośćmi będą: Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, prof. Tadeusz Sławek, filolog, autorytet w zakresie teorii i historii literatury, dr hab. Piotr Kulas, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, socjolog i historyk idei oraz Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, i Aneta Moczkowska, ekspertka projektów społecznych, była wiceprezydent Tychów i prezes Parku Śląskiego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brzmi swietnie, jest jeden szkopul, te wyjątkowe warsztaty dla mieszkańców regionu, zaczynaja sie o 16.15 we wtorek! Organizatorzy swietnie to zaplanowali... a szkoda, przyszedlbym
  już oceniałe(a)ś
  1
  0