Trwa plebiscyt Supermiasta i Superregiony, w którym mieszkańcy mogą wybrać najważniejsze wyzwania dla Katowic, Gliwic i całego regionu na nadchodzących 20 lat. - Metropolia musi mieć spalarnię. Inaczej utoniemy w śmieciach - przekonuje Jacek Siebel, dyrektor Muzeum Historii Katowic.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Druga odsłona naszego plebiscytu samorządowego jest poświęcona przyszłości naszych miast. Od piątku trwa głosowanie nad wyzwaniami dla miast i regionu. To przyczynek do dyskusji, jak powinny się rozwijać nasze samorządy, na co powinny położyć akcent, planując działania nie tylko na najbliższe lata, ale i na dziesięciolecia. Głosowanie trwa do 3 maja, a wyniki ogłosimy 7 maja. Każdy Czytelnik może oddać jeden głos. Listę siedmiu zwycięskich wyzwań stworzymy z tych, które uzyskają najwięcej Waszych głosów.

Budowa spalarni to dla metropolii to sprawa najpilniejsza

Jacek Siebel, dyrektor Muzeum Historii Katowic, już podjął decyzję w sprawie głosowania. - Uważam, ze najpilniejszą sprawą dla metropolii jest budowa spalarni. Produkujemy coraz więcej śmieci. One coraz bardziej nas otaczają. Co pewien czas w różnych miastach regionu mieszkańcy mają problem bo gdzieś składowane są odpady, które wydzielają fetor. Śmieci stają się też coraz bardziej drogie. To grozi pojawianiem się dzikich wysypisk, zaśmiecaniem terenów zielonych i lasów. Budowa dużej, przyjaznej środowisku spalarni takie problemy rozwiąże - przekonuje Siebel.

Tutaj zagłosujecie na wyzwania dla naszego regionu:

Tutaj zagłosujecie na wyzwania dla Katowic:

Tutaj zagłosujecie na wyzwania dla Gliwic:

Tutaj zagłosujecie na wyzwania dla Bielska-Białej:

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem