Jeszcze tylko we wtorek do północy możecie głosować na finalistów 14. edycji "Cegły z Gazety" oraz na kandydatów towarzyszącego Cegle plebiscytu "Jak grają Katowice".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

17 stycznia na łamach “Gazety Wyborczej Katowice” ogłosiliśmy finalistów tegorocznej Cegły z “Gazety” - Nagrody im. Janoscha. Jest ich jak zwykle sześciu, a są to: Tadeusz Sławek, Leszek Jodliński, Krystian Markiewicz, Adam Haduga, Marek Moś i Barbara Lubos. Osobistości te zostały wyłonione w głosowaniu członków kapituły nagrody, do której należą wszyscy dotychczasowi laureaci Cegły z “Gazety” oraz: dramaturg i reżyser Ingmar Villqist, rektor Uniwersytetu Śląskiego Andrzej Kowalczyk i profesor Marek Szczepański. Przypomnijmy, że finaliści ci zostali wybrani z puli 20 kandydatów, których w grudniu i styczniu zgłaszali nasi Czytelnicy.

Jak grają Katowice

Tegorocznej Cegle z “Gazety” towarzyszy jeszcze jeden plebiscyt pod hasłem “Jak grają Katowice”, w którym możecie głosować na muzyka / zespół / projekt muzyczny związany z Katowicami - Miastem Muzyki UNESCO. Wśród nominowanych przez powołaną do tego celu przez katowicką “Wyborczą” kapitułę znalazły się takie osobistości i zespoły jak (w sumie 11): Lawrence Foster, Kwartet Śląski, Orkiestra Historyczna, Adam Wesołowski, Szklane Oczy, Hengelo, Jan Gałach, Krzysztof Dudzik, Joanna Bronisławska, O.N.E. Quintet i Piotr Wacławik.

Głosować na finalistów w obu plebiscytach można jeszcze tylko dziś (we wtorek 28 stycznia) do godz. 23.59 najlepiej za pomocą e-maili (plebiscyt@katowice.agora.pl) lub - ostatecznie - kuponów, które drukowaliśmy do wczoraj w katowickiej "Wyborczej" (kuponów prosimy już nie wysyłać pocztą, ewentualnie można je dostarczyć do naszej redakcji w Katowicach przy ul. Słowackiego 13 najpóźniej do godz. 16).

Zwycięzców ogłosimy 31 stycznia

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: wyborcza.pl/katowice. Wyniki 14. edycji Cegły z "Gazety" oraz plebiscytu “Jak grają Katowice” ogłosimy 31 stycznia podczas gali w kinoteatrze Rialto.

Partnerem plebiscytu jest miasto Katowice.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem