W grudniu w Katowicach odbędzie się Szczyt Klimatyczny ONZ. Gościom mają pomagać wolontariusze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szczyt Klimatyczny (COP24) odbędzie się w Katowicach od 3 do 14 grudnia 2018 roku. Do Katowic przyjedzie 30 tys. gości z blisko 200 krajów, by obradować o najważniejszych kierunkach ochrony klimatu. W COP24 wezmą udział reprezentanci rządów i dyplomacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych i naukowcy, aktywiści, przedstawiciele przedsiębiorców i innych grup zainteresowanych rozwiązaniami dotyczącymi klimatu. – Organizacja tak dużego wydarzenia to olbrzymie logistyczne wyzwanie, wymagające współpracy wielu osób i podmiotów z całego kraju, a także wsparcia ochotników. Dzięki pracy wolontariuszy uczestnicy spotkania będą mogli swobodnie poruszać się po mieście i korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji – mówi Agnieszka Lis, pełnomocnik prezydenta Marcina Krupy ds. organizacji pozarządowych.

Wolontariusze potrzebni w Katowicach i Krakowie

Urząd miasta zapowiada, że wolontariuszy zaangażuje do działań w przestrzeni miasta – włączy ich do obsługi punktów informacyjnych w miejscach ważnych dla gości konferencji, m.in. na terenie dworców i lotnisk, w hotelach, w centrach informacji turystycznej czy w miejscach sąsiadujących bezpośrednio z terenem konferencji. Wolontariusze będą też wspierać działania miejskiej strefy wystawienniczej, przeznaczonej dla organizacji pozarządowych i aktywistów. Wolontariusze będą wykonywać swoje działania w Katowicach i w Krakowie.

Poszukiwane osoby pełnoletnie ze znajomością języków

– Do wolontariatu zapraszamy osoby pełnoletnie, posługujące się językiem angielskim na poziomie umożliwiającym komunikację z uczestnikami konferencji, dyspozycyjne w terminie od 26 listopada do 20 grudnia. Mile widziane doświadczenie wolontariackie, znajomość innych języków obcych i umiejętność pracy w zespole – dodaje Lis.

Urząd miasta ze swojej strony oferuje wolontariuszom „pakiet wolontariacki”, w skład którego wejdą strój, identyfikator, pamiątkowe gadżety i certyfikat. Podczas działań zapewnimy ciepły posiłek i napoje, ubezpieczenie NNW oraz dostęp do bezpłatnej komunikacji publicznej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wolontariuszami powinni być lokalni politycy oczywiście za darmo od 7 do 22 i tak gó... robią to akurat dla nich jest dobre zajęcie a bajki że wolontariat dobrze wygląda w CV to mogą wierzyć chyba małorolni tylko albo były prezydent Uszok
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  ja się już zgłosiłem i polecam wszystkim którzy są tym zainteresowani :) fajne przeżycie i można ciekawe osoby poznać!
  już oceniałe(a)ś
  1
  2