Od paru dni mieszkańcy Katowic mogą korzystać z czterech nowych stacji roweru miejskiego City by Bike. Jedna z nich jest tuż obok już istniejącej
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowe stacje rowerowe zostały w poniedziałek uruchomione na stacjach paliw przy ul. Piotrowickiej, ul. Bocheńskiego, ul. Murckowskiej i al. Roździeńskiego. – Dążymy do dalszego rozszerzania współpracy z partnerami komercyjnymi – galeriami handlowymi, biurowcami, deweloperami. Dzięki stacjom rowerowym zyskują oni nowych klientów, a klienci zyskują wygodny i przyjemny dojazd – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora City by Bike.

City by Bike bije w tym roku rekordy popularności

Efekt jest jednak taki, że stacja przy Orlenie na ul. Murckowskiej jest oddalona o kilkadziesiąt metrów od kolejnej stacji rowerowej, którą ufundowała inna firma.

– O lokalizacji stacji City by Bike na stacji PKN Orlen zdecydowaliśmy wspólnie z naszym partnerem. Stacja Green Park, która znajduje się kilkadziesiąt metrów dalej, również funkcjonuje dzięki współpracy z prywatnym biznesem – uruchomiona została w kwietniu tego roku w miejscu wybranym w porozumieniu z właścicielem kompleksu biurowego Green Park. Jesteśmy przekonani, że uruchomienie nowej stacji dodatkowo zwiększy popularność systemu rowerów miejskich w tej części Katowic – wyjaśnia Marek Pogorzelski, rzecznik Nextbike Polska.

Aby wypożyczyć rower na stacji paliw, można posłużyć się dotychczas posiadanym kontem City by Bike. Katowicki system rowerowy City by Bike bije w tym roku rekordy popularności – od początku sezonu rowery wypożyczono niemal 150 tys. razy. Ubiegłoroczny rekord 100 tys. wypożyczeń w jednym sezonie został pobity już w lipcu. W systemie zarejestrowanych jest już ponad 38 tys. użytkowników. Katowiczanie mogą korzystać z 54 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 452 rowerów.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem