Ponad 1000 sadzonek roślin ozdobnych, setka krzewów oraz kilkadziesiąt drzew nasadzanych jest aktualnie na podwórku u zbiegu ulic Sienkiewicza, Tuwima i Odrodzenia. To część projektu rewitalizacji podwórek w całym mieście
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Naprawa podwórka w Wirku to część dużego projektu, które realizuje w tej chwili miasto. W ciągu trzech najbliższych lat w Rudzie Śląskiej zrewitalizowanych zostanie dziesięć podwórek za blisko 7,4 mln zł.

Prace w Wirku rozpoczęły się w maju. Całość powinna być gotowa do końca sierpnia. – Czekamy jeszcze na zamówione latarnie oraz wyposażenie placu zabaw – mówi wiceprezydent Michał Pierończyk.

Przebudowano sieć kanalizacyjną i deszczową, wyznaczone zostały miejsca dla samochodów oraz dojścia dla pieszych. Trwają także prace przy montażu placu zabaw dla młodszych dzieci oraz urządzeń sprawnościowych dla tych starszych. Ważnym elementem nowej odsłony podwórka będą rośliny. Część prac związanych z nasadzeniami wykonywali sami mieszkańcy.

Wiceprezydent Rudy Śląskiej: Plan na ten rok to dwa lub trzy podwórka

Od czerwca trwają również prace przy rewitalizacji podwórka przy ul. Krasińskiego 20, 22, 22a. W planie jest powstanie placu zabaw, miejsc do rekreacji, miejsc parkingowych, minisiłowni oraz placyku gospodarczego.

W tym roku zostanie również ogłoszony przetarg na wykonanie prac na podwórku w Orzegowie. Z kolejnych siedmiu podwórek, które przeznaczone zostały do rewitalizacji, trzy znajdują się w Wirku, trzy w Rudzie i jedno w Nowym Bytomiu.

– Plan na ten rok zakłada wykonanie dwóch lub trzech podwórek. To, ile ostatecznie inwestycji zrealizujemy, zależeć będzie od rozstrzygnięć przetargowych i środków, które w ten sposób będziemy musieli przeznaczyć na te inwestycje – dodaje wiceprezydent Michał Pierończyk.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem