Za parę miesięcy zakończy się budowa nowych mieszkań na osiedlu Balbina w Tychach
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Budynek przy ulicy Barona buduje Tyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Będzie miał pięć kondygnacji, na których zmieści się 38 mieszkań. Będą to dwu- oraz trzypokojowe lokale. Ich powierzchnia ma wynieść od 36 do 63 metrów kwadratowych. Pracami budowlanymi zajmuje się katowicka firma Dombud. Wszystko powinno być gotowe do października.

Mieszkania w tym miejscu będą przeznaczone dla osób, które czekają na lokal komunalny, ale ich dochody nie są na tyle wysokie, by mogły pozwolić sobie na kredyt.

– W naszym mieście jest wiele rodzin, które uczciwie pracując, nie mogą dostać mieszkania komunalnego, bo ich dochód jest zbyt wysoki, a z drugiej nie zarabiają na tyle dużo, by mogły dostać kilkaset tysięcy złotych kredytu na zakup mieszkania czy budowę domu – mówi prezydent Andrzej Dziuba. Dodaje, że budynek na osiedlu Balbina powstaje z myślą o takich osobach.

– Zależy nam na tym, by miasto tętniło życiem, by mieszkańcy nie wyjeżdżali z niego z powodu zbyt wysokich kosztów najmu mieszkania – mówi Andrzej Dziuba. Budowa będzie kosztowała prawie 10 mln zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem