Ponad 54 tysiące osób skorzystało z atrakcji Wodnego Parku Tychy w pierwszym miesiącu wakacji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najliczniejszą grupę odwiedzających stanowią rodziny z dziećmi. – Cieszy nas, że tak wiele osób zdecydowało się spędzić wakacyjny czas w Wodnym Parku Tychy. Frekwencja jest wyższa niż w poprzednich miesiącach, a każdego dnia gości u nas średnio ponad 1700 osób. Wiemy, że lipiec i sierpień to miesiące, w których ludzie chętniej odwiedzają parki wodne, i dlatego przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje, aby nasi goście mieli do dyspozycji jeszcze więcej rozrywek – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej, które zarządza Wodnym Parkiem Tychy.

Promocja na wakacje

Na początku lipca wprowadzona została specjalna promocja wakacyjna, dzięki której można było dłużej relaksować się w Wodnym Parku Tychy. Do każdego biletu trzygodzinnego goście otrzymywali godzinę gratis i w sumie mogli korzystać z atrakcji aż przez cztery godziny. Promocja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że została przedłużona na sierpień. W połowie lipca na basenie z ruchomym dnem w strefie sportowej stanął wodny tor przeszkód. Była to atrakcja przygotowana głównie z myślą o dzieciach, które przez okres funkcjonowania toru oblegały go od samego rana.

Dla dzieci do 15 lat przygotowano półkolonie z bogatym programem zajęć, obejmujących zarówno rozrywki w strefie rekreacyjnej, naukę pływania i liczne zajęcia dodatkowe, jak chociażby warsztaty kulinarne, wyjścia na kręgle czy naukę curlingu. Z kolei miłośnicy saunowania mogli skorzystać z kolejnej nocy saunowej, a motywem przewodnim było tym razem spotkanie z najbardziej znanym agentem brytyjskiego wywiadu. Goście przez całe wakacje mają także okazję do spotkania z radiową ekipą Eska Summer City, która przyjeżdża do Wodnego Parku Tychy co tydzień, rozmawia z nimi i rozdaje gadżety.

W czasie wakacji największym zainteresowaniem cieszą się zjeżdżalnie, strefa rekreacyjna, a także surfing. Lipcowa pogoda oraz temperatury zachęcały do spędzania czasu w strefie basenów zewnętrznych. Mimo upałów niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się sauny oraz grota śnieżna.

Wodny Park Tychy to najnowocześniejszy taki obiekt w Polsce. Zaprojektowała go pracownia Schick Architekci, która na swoim koncie ma około setki podobnych projektów w Polsce i całej Europie. Budowa w Tychach kosztowała ok. 112 mln zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem