Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Zgodnie z harmonogramem, który zakładał, że do 31 lipca obiekt będzie posiadał pozwolenie na użytkowanie, dokumenty z tym związane są już w naszym posiadaniu – mówi Krzysztof Klimosz, prezes zarządu spółki Stadion Śląski.

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że bezpieczeństwo na takim obiekcie jak Stadion Śląski jest kwestią priorytetową. Dlatego niezmiernie ważne jest to, że otrzymaliśmy wymagane przepisami zgody dotyczące eksploatacji stadionu. Nie oznacza to jednak, że już jutro można zorganizować imprezę na stadionie – podkreśla Klimosz.

Trwa wyklejanie bieżni

Przede wszystkim trwa cały czas wyklejanie bieżni lekkoatletycznej oraz montaż pozostałej infrastruktury do lekkiej atletyki. Z uwagi na specyfikę układania nawierzchni typu Mondo podczas prac muszą być spełnione odpowiednie warunki pogodowe związane z temperaturą i wilgotnością powietrza, termin ich zakończenia oraz testowania i certyfikowania bieżni może potrwać do 31 sierpnia.

Ponadto prowadzone są jeszcze roboty wykończeniowe w kubaturze trybuny wschodniej, umeblowana musi zostać strefa VIP oraz sky-boksy. Trwa także rozruch, testowanie i weryfikacja wszystkich systemów na stadionie.

Zmieni się też promenada

Widać także zmiany w bezpośrednim otoczeniu stadionu. Do połowy sierpnia powinna zostać przebudowana promenada wokół Stadionu Śląskiego, a także część okolicznej infrastruktury drogowej i parkingowej. To ważny element nie tylko wizualny dla wszystkich kibiców, gości, którzy będą podążać do stadionu. Zwiększą się także komfort dojścia do obiektu oraz liczba miejsc parkingowych.

Jesienią stadion ma zostać zaprezentowany mieszkańcom podczas Dnia otwartego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.