Ponad 160 projektów. Tyle punktów koniecznych zmian liczy bytomski program rewitalizacji. To nie tylko inwestycje w budynki, ale przede wszystkim w ludzi. Zapraszamy do oglądania debaty o przemianie Bytomia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bytom od kilku lat przechodzi ogromne zmiany. Rewitalizacja, która tu trwa, to bowiem nie remont, ale rzeczywiste przywrócenie życia w wielu miejscach. W Bytomiu, który w latach PRL-u był niszczony rabunkowym wydobyciem węgla, rewitalizacja ma wyjątkowy wymiar. Powstał tu jeden z największych programów odnowy miasta w Polsce. Zmiany są już widoczne, teraz czas na kolejny krok.

Podczas Miast Idei podsumujemy dotychczasowe działania miasta, ale też spojrzymy w jego przyszłość. O tym rozmawiamy z naszymi gośćmi. Są nimi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, Sylwia Widzisz-Pronobis, architektka, dr Maria Buszman, specjalistka ds. public relations, autorka strategii promocji miast, Przemo Łukasik, architekt, współwłaściciel pracowni Medusa Group oraz dr Adam Hajduga, wiceprezydent European Route of Industrial Heritage.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem