Ponad 160 projektów. Tyle punktów koniecznych zmian liczy bytomski program rewitalizacji. To nie tylko inwestycje w budynki, ale przede wszystkim w ludzi. Zapraszamy na Miasta Idei o przemianie Bytomia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bytom od kilku lat przechodzi ogromne zmiany. Rewitalizacja, która tu trwa, to bowiem nie remont, ale rzeczywiste przywrócenie życia w wielu miejscach. W Bytomiu, który w latach PRL-u był niszczony rabunkowym wydobyciem węgla, rewitalizacja ma wyjątkowy wymiar. Powstał tu jeden z największych programów odnowy miasta w Polsce. Zmiany są już widoczne, teraz czas na kolejny krok.

Podczas Miast Idei podsumujemy dotychczasowe działania miasta, ale też spojrzymy w jego przyszłość.

Podczas warsztatów z mieszkańcami zastanowimy, co jeszcze można zrobić, by Bytom stał się nie tylko znowu najpiękniejszym miastem Górnego Śląska, ale też jednym z najbardziej atrakcyjnych do pracy, inwestowania oraz mieszkania. Odnowione miasto musi siebie opowiedzieć na nowo mieszkańcom i sąsiadom. Jak to zrobić? Poszukamy odpowiedzi razem z mieszkańcami.

Warsztaty rozpoczną się 15 listopada o godz. 16 w Biurze Promocji Bytomia, Rynek 7. Liczba uczestników jest ograniczona, dlatego prosimy o zapisy (przemyslaw.jedlecki@agora.pl).

Po tej części Miast Idei, o godz. 17.45, odbędzie się otwarta dla wszystkich debata o przyszłości miasta. Naszymi gośćmi będą: Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, Sylwia Widzisz-Pronobis, architektka, dr Maria Buszman, specjalistka ds. public relations, autorka strategii promocji miast oraz Przemo Łukasik, architekt, współwłaściciel pracowni Medusa Group.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem