W Dąbrowie Górniczej trwa budowa centrów przesiadkowych, remont dworca, ulic i torowisk. Wszystko po to, by każdy mógł podróżować po mieście wygodniej i bezpieczniej. O komunikacji rozmawiamy z naszymi gośćmi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dąbrowa Górnicza zmienia komunikację w mieście, tak by była przyjazna dla każdego. W Dniu bez Samochodu organizuje spotkanie. Naszymi gośćmi będą: Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, dr Agnieszka Labus z Politechniki Śląskiej oraz dr Andrzej Soczówka z Instytutu Kolejnictwa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brawo prezydent Dąbrowy ! Wie jaka komunikacja powinna być we współczesnych miastach. Zazdroszczę mieszkańcom Dąbrowy takiego gospodarza. Jest przeciwieństwem Krupy,prezydenta Katowic ,który wydaje miliony na przebudowy skrzyżowań ,węzłów komunikacyjnych ,centrów przesiadkowych które tylko generują coraz większy ruch samochodowy. Jest to znany paradoks występujący w takim planowaniu i realizacji infrastruktury drogowej we wspólczesnych miastach.
  Brawo p.Bazylak !
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Porządna ścieżka rowerowa z Mydlic na tereny zielone, kiedy?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0