Tychy chcą w okolicy ul. Jana Pawła II zbudować nowe centrum miasta. O tym, jak to miejsce ma wyglądać, rozmawiamy z mieszkańcami i ekspertami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W założeniu nowe centrum miasta Tychy to system tętniących życiem przestrzeni publicznych oparty na Osi Zielonej (główni projektanci miasta Hanna Adamczewska-Wejchert i Kazimierz Wejchert oparli kompozycję urbanistyczną nowego miasta na dwóch przecinających się tzw. elementach krystalizujących – Osi Zielonej biegnącej z północy na południe oraz osi kolejowej wschód–zachód), łączącej północną i południową część miasta, a także odmienionej alei Jana Pawła II, która z tranzytowej arterii zmieni się w miejską ulicę.

Zapraszamy do śledzenia rozmowy na ten temat. Naszymi gośćmi są: Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, Michał Lorbiecki, pełnomocnik ds. rozwoju nowego centrum miasta Tychy, Paweł Jaworski, urbanista, Wojciech Małecki, architekt oraz Magdalena Mike, pełnomocniczka prezydenta Dąbrowy Górniczej ds. organizacji pozarządowych. Spotkanie jest otwarte i będzie transmitowane w internecie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem