Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Miasta Idei. Razem z mieszkańcami zastanowimy się, jak urządzić deptak na ul. Krasińskiego w Katowicach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ulicą Krasińskiego na wysokości gmachu Politechniki Śląskiej przejeżdża w czasie komunikacyjnego szczytu nawet kilkaset samochodów na godzinę. Już dwa lata temu Politechnika Śląska przedstawiła propozycję, by zmienić ulicę w przestrzeń bardziej przyjazną dla mieszkańców oraz studentów. Przygotowano też parę wstępnych koncepcji jej nowego wyglądu. Teraz czas na rozmowę z mieszkańcami na ten temat.

29 marca o godz. 16 spotkamy się na ul. Krasińskiego 8 (gmach Politechniki Śląskiej), by porozmawiać z mieszkańcami o tym, jaki fragment ulicy należy zamknąć dla ruchu samochodowego, wybierzemy się też na spacer badawczy, a potem poszukamy pomysłów i propozycji urządzenia odmienionej przestrzeni w zieleń i miejskie meble.

Uwaga! Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona. Prosimy o zapisy. Zgłoszenia przyjmujemy pod mailem: przemyslaw.jedlecki@agora.pl.

Bezpośrednio po warsztatach, o godz. 18.30, odbędzie się dyskusja. Naszymi gośćmi będą m.in. prof. Bogusław Łazarz, prorektor Politechniki Śląskiej, Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic, oraz Ryszard Jurkowski, architekt, autor przebudowy m.in. ul. Mariackiej oraz Dworcowej.

Rozmowa będzie transmitowana na stronie katowice.wyborcza.pl oraz fanpejdżu Gazety Wyborczej w Katowicach w portalu Facebook.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kolejny "deptak", po Dworcowej, przerobionej na parking dla Monopolu? Już lepiej zostawcie tą drogę i miasto w spokoju, partacze
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  Jak dobrze, że w dyskusji będzie uczestniczył Bogumił Sobula. Mamy teraz pewność, że na przyszłym deptaku nie zabraknie miejsc parkingowych dla samochodów i autokarów.
  @ktw2.0
  Ciekawe czy przyjdzie pieszo czy podjedzie tramwajem:P
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Czy deptak będzie obsługiwał możliwość parkowania na wewnętrznym parkingu Politechniki Śląskiej?
  Władza sobie zaparkuje na parkingu w środku a studenty i niżsi rangą pracownicy dalej będą parkować na Belgu :P
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Kolejny parking dla piłkarzy?
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  POmysł rzeczywiście chybiony, żeby deptak miał racje bytu potrzeba, żeby:
  - miał kto deptać,
  - żeby miał po co (skąd dokąd).
  Inaczej będzie to taki deptak od czapy jak Akademicka w Gliwicach (również pod politechniką), gdzie ruch pieszy jest niewielki.
  już oceniałe(a)ś
  6
  3