Po Mikołowie jeździ wyposażony w kamery pojazd. Zrobi zdjęcia i zidentyfikuje wszystkie reklamy w mieście. Wszystko po to, by opanować chaos w jego przestrzeni.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Wspólny krajobraz jest zbyt cenny. Musimy o niego zadbać – mówi Mateusz Handel, zastępca burmistrza Mikołowa. Miasto, jako jedno z niewielu na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, postanowiło stworzyć uchwałę krajobrazową. Ściśle też określono, jakie reklamy mogą być w mieście, jak mają wyglądać i gdzie można je montować. Zmiany są wprowadzane stopniowo, ale władze Mikołowa podkreślają, że zamierzają być w tym konsekwentne. I zanim zaczną wymagać zmian dokładnie zinwentaryzują wszystkie reklamy w mieście.,

Dlatego po Mikołowie jeździł naszpikowany elektroniką czarny samochód. – Samochód za pomocą kamer wykonuje pomiary, zaczytuje i inwentaryzuje stan obecny przestrzeni miejskiej. Ustandaryzowanie rozmiarów, kolorystyki i materiałów, z jakich wykonane powinny być nośniki reklamowe, ustalenie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury wprowadzi w naszym mieście większy ład – mówi Mateusz Handel.

Miasta Idei w Mikołowie

15 marca o godz. 17 odbędzie się debata na temat miejskiej estetyki. Rozmowa będzie transmitowana na katowice.wyborcza.pl oraz na fanpage'u "Gazety Wyborczej" w Katowicach w portalu Facebook. Naszymi gości będą: Mateusz Handel, zastępca burmistrza Mikołowa, dr Anna Adamus-Matuszyńska, ekspertka ds. PR i kreowania wizerunku miast z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. Justyna Kucharczyk, prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, i Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brawo Mikołów!!!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  A Katowice za to będą stadion.... rotfl

  Brawa dla Mikołowa, trzymam kciuki za powodzenie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Brawo
  już oceniałe(a)ś
  0
  0