Jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast regionu szuka nowych pomysłów na rozwój. Już wkrótce będzie gotowa nowa strategia, która doprowadzi miasto do 2030 roku. Zapraszamy do oglądania rozmowy o Tarnowskich Górach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na razie trwają prace nad szczegółami nowej strategii rozwoju Tarnowskich Gór. To miasto szczególne, ponieważ z badań wynika, że 94 proc. tarnogórzan przez kolejne dziesięć lat nie zamierza się stąd wyprowadzać. Problem depopulacji, z którym muszą się mierzyć większe miasta, tu nie istnieje.

Dziś rozmawiamy o tym, jak Tarnowskie Góry mają się zmieniać w przyszłości. Wrócimy m.in. do badań opinii tarnogórzan. Wiemy, że życzą sobie oni miasta nowoczesnego, choć doceniają jego kameralność i charakter przyjaznej prowincji.

Co sprawi, że życie będzie tu jeszcze lepsze? Na czym ma polegać oczekiwana nowoczesność? Co powinno się zmienić w przestrzeni miejskiej, a co w usługach, które oferuje miasto mieszkańcom? To główne tematy naszej rozmowy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem