Od początku mojej prezydentury priorytetem jest dla mnie pozyskiwanie środków zewnętrznych, które pozwolą na realizację inwestycji w Mysłowicach - mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Przed nami termomodernizacja przedszkoli nr 7, 20, 13, budynku Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Strumieńskiego, przebudowa ulic: Armii Krajowej, Reymonta, Wyspiańskiego, Prusa, Mickiewicza, Lompy, Wojska Polskiego, Kryształowa oraz Ks. J. Dzierżonia, zakończenie inwestycji przebudowy układu drogowego ulic Laryska i 3 Maja – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Dodaje, że w Mysłowicach rozpoczął się również proces uciepłowienia Starego Miasta oraz modernizacji miejskich budynków komunalnych.

– Zabytkowym kamienicom przywracany jest dawny blask, a ich mieszkańcom poprawiamy komfort życia poprzez instalację centralnego ogrzewania. W przyszłym roku planujemy kolejne remonty kamienic przy ulicach: Robotniczej, Powstańców oraz Bytomskiej. W zbliżającym się roku planujemy również zakończyć przebudowę przejścia podziemnego pod dworcem PKP w okolicy ul. Powstańców i Oświęcimskiej. Można powiedzieć, że jest to historyczna inwestycja, w którą realizację mieszkańcy nie wierzyli. Skrajnie zniszczony i zdewastowany przystanek autobusowy i odstraszające przejście podziemne zniknęły z mapy Mysłowic. Teraz z niecierpliwością czekamy na efekty prac, a one już w 2022 roku – dopowiada.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem