Skąd brać informacje o mieście? Jak ich szukać? Jak interpretować dane, by dobrze je zrozumieć? Jak można je wykorzystać, by lepiej się nam żyło w mieście?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Miasta Idei. Spotkamy się 23 listopada o godz. 16 w Strefie Centralnej w gmachu Instytucji Kultury Miasto Ogrodów (dawny GCK, plac Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach).

Tym razem Miasta Idei w Metropolii poświęcimy danym, które każdego dnia gromadzą miasta. Postaramy się znaleźć sposób na dotarcie do nich oraz zrozumienie.

Debata i warsztaty w ramach cyklu Miasta idei

Podczas warsztatów dla mieszkańców sprawdzimy, jakich informacji oraz danych o ich miastach brakuje im dziś najbardziej, z jakich narzędzi chcieliby korzystać i czy są one dla nich dostępne.

Następnie wspólnie nauczymy się sprawnego szukania danych za pomocą już dostępnych rejestrów oraz zbiorów danych. W dalszej części ekspert nauczy nas właściwego intepretowania danych, tak by nie popełnić błędu podczas ich interpretacji oraz analiz.

Liczba miejsc na warsztatach ograniczona. Prosimy o zapisy na adres: przemyslaw.jedlecki@agora.pl.

Bezpośrednio po warsztatach (o godz. 17.30) o otwartych danych będziemy rozmawiać z naszymi gośćmi. Do wspólnej z mieszkańcami rozmowy zaprosiliśmy m.in. Pawła Krzyżaka, zastępcę dyrektora departamentu projektów i inwestycji w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Wojciech Łachowski z Obserwatorium Polityki Miejskiej, redaktor podręcznika dla samorządów „Zarządzania danymi w miastach" oraz Mateusz Handel, zastępca burmistrza Mikołowa.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem