Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przez ostatnie lata mieszkańcy, eksperci i urzędnicy dzielili się pomysłami na zmiany w Jaworznie, a każda była szeroko dyskutowana i nieraz wzbudzała emocje.

Zamiast warsztatów spacer po Jaworznie

Po rozmowach, kolejnym etapem były liczne miejskie inwestycje. Jaworzno kupowało autobusy elektryczne, obniżało ceny biletów komunikacji miejskiej, wybudowało od dawna DK79, zawężało miejskie ulice i ograniczało ruch. Wybudowano też centrum przesiadkowe i parking dla rowerów w centrum miasta. Teraz przyszedł czas na sprawdzenie, jak zmieniło się miasto i co jeszcze się tu wydarzy. Dlatego zamiast warsztatów zorganizujemy 9 czerwca o godz. 10 spacer po mieście. Mamy tylko pięć wolnych miejsc (zapisy na maila: przemyslaw.jedlecki@agora.pl, prosimy o zabranie maseczek i zachowania w czasie spaceru dystansu 1,5 metra).

Debata prezydentów

Następnie odbędzie się debata prezydentów miast regionu, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi przeprowadzania dużych zmian w mieście oraz zarządzania nim. Będziemy też mówić o przyszłości miast, najważniejszych wyzwaniach dla nich i roli samorządności. Rozmowa rozpocznie się o godz. 14 i będzie transmitowana w sieci. Naszymi gośćmi będą: Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór, oraz Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.