Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czy takie urządzenia zmienią miejskie usługi? Czy zapewnią lepszą jakość życia albo bezpieczeństwo? Czy poprawią zarządzanie miastami?

Czy drony zmienią Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię?

Czy warto w tej sprawie być bezkrytycznym optymistą, czy może lepiej zachować dystans i zapytać o bezpieczeństwo takich rozwiązań? A co z prywatnością? Czyja ma być przestrzeń nad miastem? Urzędników, korporacji czy może będzie mógł z niej korzystać każdy? Jakie wady i zalety niesie ze sobą korzystanie w miastach BSP? Czy powinny mieć własne korytarze powietrzne i miejsca awaryjnych lądowań?

Pytań w tej sprawie nie brakuje, a wiele wskazuje na to, że będzie ich przybywać wraz z liczbą używanych w miastach BSP. O wyzwaniach i obawach z tym związanych będziemy rozmawiać 11 maja podczas Miasta Idei. Najpierw o godz. 16 spotkamy się na internetowych warsztatach (konieczne są zapisy, adres: przemyslaw.jedlecki@agora.pl). Następnie o godz. 17.45 odbędzie się debata na temat BSP w miastach.

Naszymi gośćmi będą m.in. dr Teresa Sikora, psycholog z Uniwersytetu Śląskiego, Jacek Woźnikowski, dyrektor departamentu rozwoju w GZM, Sławomir Kosieliński z fundacji Instytut Mikromakro, Jarosław Juszkiewicz, dziennikarz i popularyzator nauki, oraz Sławomir Huczała z firmy Spartaqs i Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.