Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O tym będziemy mówić podczas kolejnego spotkania z cyklu Miasta Idei. 28 kwietnia przeniesiemy się wirtualnie do Dąbrowy Górniczej.

To właśnie tu trwa budowa centrum przesiadkowego oraz nowego układu drogowego w Śródmieściu. Wszystko to dzieje się po to, by łatwiej można było korzystać z komunikacji publicznej, wygodnie się po Dąbrowie Górniczej chodziło i jeździło na rowerze. Kierowcy samochodów zyskają nowe połączenia, które nie powinny generować korków, a raczej ruch uspokajać.

Wszystko to po to, by Dąbrowa Górnicza, a szczególnie jej Śródmieście było wygodniejsze dla wszystkich. Same inwestycje to jednak za mało. Muszą pójść za nimi zmiany w układzie linii komunikacji miejskiej, ale też nawyki mobilnościowe mieszkańców, którzy mają często bardzo różne potrzeby i oczekiwania.

O tym, chcemy rozmawiać podczas Miast Idei 28 kwietnia.

Najpierw o godz. 16 odbędą się internetowe warsztaty dla mieszkańców (konieczne są zapisy na adres przemyslaw.jedlecki@agora.pl), natomiast o godz. 17.45 na naszej stronie internetowej oraz na FB katowickiej „Wyborczej” będziemy rozmawiać o przemianach w Dąbrowie Górniczej i nawykach mobilnościowych.

Naszymi gośćmi będą: Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, Tomasz Tosza, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie, Aleksander Uszok, miejski aktywista, Piotr Drygała, piechur, aktywista i urzędnik zajmujący się partycypacją społeczną oraz Marcin Domański z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.