Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Katowice sprawdziły, jak kierowcy parkują w centrum, i uruchomiły Strefę Płatnego Parkowania w rejonie ul. Ceglanej. Ustawiły też większą liczbę parkomatów, w końcu przyszedł czas na zmianę uchwały parkingowej.

Zanim dokument w tej sprawie dostaną radni, poświęcimy mu debatę w cyklu „Miasta idei”. To najlepszy moment, by wziąć udział w jej tworzeniu.

Pospieszcie się ze zgłoszeniami

Dlatego już dzisiaj zapraszamy na warsztaty. Zorganizujemy je za pośrednictwem internetu 13 stycznia o godz. 15.30. Konieczne są jednak zapisy, abyśmy mogli przesłać zainteresowanym link do spotkania. Chętnych do udziału w warsztatach prosimy o maila na adres: przemyslaw.jedlecki@agora.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 stycznia do godz. 15.

Podczas warsztatów będziemy rozmawiać o proponowanych stawkach za postój w centrum Katowic, karach dla kierowców, którzy próbują parkować za darmo i w miejscach zabronionych, oraz o dalszych oczekiwaniach mieszkańców dotyczących parkowania w śródmieściu.

Debata o parkowaniu w Katowicach otwarta dla wszystkich

Bezpośrednio po warsztatach, o godz. 17.15, odbędzie się transmitowana na naszej stronie internetowej debata na ten sam temat. Naszymi gośćmi będą: Marcin Krupa, prezydent Katowic, Bartosz Pudo, przewodniczący rady dzielnicy Śródmieście, dr Michał Beim, ekspert Instytutu Sobieskiego, oraz Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM w Poznaniu, i Łukasz Franek, dyrektor naczelny Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.