Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Katowice sprawdziły już, jak kierowcy parkują w centrum, uruchomiły SPP w rejonie ul. Ceglanej i ustawiły większą liczbę parkomatów, więc przyszedł czas na zmianę uchwały parkingowej.

Zanim dokument w tej sprawie trafi do radnych, poświęcimy mu Miasta Idei. To najlepszy moment, by wziąć udział w tworzeniu nowych zasad parkowania. 

Ile powinno kosztować parkowanie w Katowicach?

Dlatego już dziś zapraszamy na warsztaty w ramach Miast Idei. Zorganizujemy je za pośrednictwem internetu 13 stycznia o godz. 15.30. Konieczne są jednak zapisy, by przesłać zainteresowanym link do spotkania. Dlatego chętnych prosimy o maila na adres: przemyslaw.jedlecki@agora.pl.

Podczas warsztatów będziemy rozmawiać o proponowanych stawkach za postój w centrum Katowic, karach dla kierowców, którzy próbują parkować za darmo i w miejscach zabronionych, oraz o dalszych oczekiwaniach mieszkańców dotyczących parkowania w Śródmieściu.

Bezpośrednio po warsztatach o godz. 17.15 odbędzie się transmitowana na naszej stronie internetowej debata na ten sam temat. Naszymi gośćmi będą: Marcin Krupa, prezydent Katowic, Bartosz Pudo, przewodniczący rady dzielnicy Śródmieście, dr Michał Beim, ekspert Instytutu Sobieskiego oraz Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM w Poznaniu.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.