Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Władze Tarnowskich Gór już na początku pandemii ruszyły z pomocą lokalnym firmom. Zwolniły je z podatków oraz innych opłat. Cały czas szukają też nowych pomysłów na ich wsparcie. Przykład to pomoc dla restauratorów. – By wesprzeć restauratorów, prowadzimy profil Tarnowskie Góry Smakują – mówią urzędnicy. Wszystko dlatego, że zgodnie z decyzją rządu tarnogórscy restauratorzy po raz drugi już – nie mogąc gościć mieszkańców w swoich lokalach – skazani są na gotowanie na wynos.

Jak przetrwać pandemię

Zamawianie u nich to być może jedyny sposób na to, aby przetrwali czas pandemii. Dlatego codziennie na profilu Tarnowskie Góry Smakują promowane są oferty dnia ceny, godziny otwarcia, numery telefonów oraz zasady zamawiania jedzenia.

O tym, co już zrobiły, jak zmieniają się ich priorytety i zadania będziemy rozmawiać podczas spotkania z cyklu Miasta Idei. Spotkamy się w internecie 19 listopada.

Spotkanie rozpoczniemy o godz. 16 od warsztatów z mieszkańcami, zastanowimy się, jak lokalna wspólnota może stawiać wspólnie czoła nowym wyzwaniom? Jak się integrować? Jak sobie pomagać? Jak dbać o lokalne firmy oraz kulturę, która znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji?

Zapisy na warsztaty online przyjmujemy pod adresem: przemyslaw.jedlecki@agora.pl

Tę tematykę będzie kontynuować podczas debaty z ekspertami, którą rozpoczniemy tego samego o godz. 17.45.

Naszymi gośćmi będą burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech, Katarzyna Stachura, restauratorka, Zbigniew Pawlak ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, dr Bartłomiej J. Gabryś, ekonomista z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, oraz Marek Hernas, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach.

Będziemy rozmawiać m.in o misji miasta w czasie pandemii, o to czy siła lokalnych społeczności jest w stanie pomóc w przetrwaniu nie tylko sklepów czy restauracji, ale też galerii czy organizatorów koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.