Miasta inwestują w nowoczesne technologie. O tym, jak będą wyglądać w przyszłości, będziemy rozmawiać podczas dzisiejszej konferencji online. Zapraszamy do wspólnego oglądania.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zapraszamy na debatę online poświęconą budowie ITS w Tychach oraz roli big data w zarządzaniu samorządami.

Naszymi gośćmi są: Maciej Gramatyka, wiceprezydent Tychów, Arkadiusz Bąk, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, Dariusz Obcowski, dyrektor pionu ITS w Siemens Mobility, oraz dr Grzegorz Krawczyk z Katedry Transportu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Aha, przenajświętsza przepustowość za 120 mln na system dający większą przyjemność korzystania z samochodu, który to system ma się zbilansować za 15 a może 25 lat (dość płynna data, a może nie zbilansuje się nigdy?) i będzie rocznie kosztować parę milionów. Jednocześnie mają nadzieję, że ludzie porzucą samochody i wsiądą do autobusu, albo będą stać na przejściach cierpliwie czekając, aż algorytm napisany pod kierowców zmieni światło na zielone dla pieszego... Zrobili to w Gliwicach. Z powodu pandemii czasowo wyłączyli przyciski dla pieszych i wszyscy (piesi i kierowcy) zgodnie stwierdzili, że tak było lepiej. Było, bo gliwicki ZDM przywrócił zabawę z przyciskami.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0