Zapraszamy do udziału w wydarzeniu z cyklu "Miasta Idei", które odbędzie się 12 kwietnia o godz. 9 w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tego dnia organizujemy tu warsztaty dla grupy mieszkańców. Chcemy się razem zastanowić, czy da się tworzyć miasto, które na każdym etapie życia człowieka zaspokaja jego potrzeby? Czy da się stworzyć miasto, z którego równie chętnie się wyjeżdża, by odkrywać świat, co wraca do niego, by tymi odkryciami dzielić się ze swoją społecznością? Czy da się stworzyć miasto, którego infrastruktura edukacyjna jest w stanie przygotować do funkcjonowania na rynku pracy bądź rozwoju własnego biznesu?

Miasto stawia na mieszkańców i przedsiębiorców

Po warsztatach, o godz. 11.30, odbędzie się otwarta dla wszystkich debata ekspertów. Zaprosiliśmy do niej m.in. prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha, Tomasza Pietrzaka, specjalistę ds. PR, prof. Roberta Pykę, socjologa z Uniwersytetu Śląskiego, Macieja Borsę, urbanistę, oraz prof. Jacka Szołtyska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Z naszymi gośćmi będziemy rozmawiać o rozwoju Siemianowic Śląskich. Uznano tu, że rozwój miasta będzie zadowalający, jeśli zostanie oparty na dwóch głównych filarach: mieszkańcach i przedsiębiorcach. Dyskusja panelowa w ramach Miasta Idei to także okazja do poszukiwania brakujących elementów w pięcioskładnikowej (mieszkania, edukacja, zdrowie, rekreacja, praca) układance miasta pełnego – miasta na całe życie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czasem z przyzwyczajenia można utkwić w dziurze na wiele lat.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0