21 maja będziemy rozmawiać o czasie wolnym. Już od godziny 9 zapraszamy do parku Sieleckiego (obok Zespołu Szkół Muzycznych) na śniadanie na trawie. W miłej atmosferze, przy muzyce, na pufach i leżakach będzie można zjeść smaczny posiłek, skosztować jedzenia z food trucków oraz poczytać prasę. Dla najmłodszych zaplanowaliśmy zabawy i konkursy sportowe.
O godz. 9.30 w sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych odbędą się warsztaty dla mieszkańców, społeczników oraz przedsiębiorców i urzędników. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak zmienia się sposób korzystania z miasta. Najpierw jednak zapytamy, co sami robią najczęściej po pracy, szkole czy zajęciach na uczelni. Czy zamykają się w domu, czy gdzieś zaglądają po drodze? A może wracają dopiero późnym wieczorem?
Gdy poznamy rozkład dni roboczych, zapytamy o weekendy. Stworzymy mapę miejsc wyjazdów. Zapytamy, jakie są tam atrakcje, a potem sprawdzimy, które warto i można przenieść do Sosnowca. Stworzymy też listę już obecnych miejsc i atrakcji w mieście, które mogą stać się magnesem dla osób chcących atrakcyjnie spędzić wolny czas. Zastanowimy się, jak je ulepszyć i czego jeszcze w Sosnowcu brakuje. Warsztaty rozpoczną się o godz. 9.30 i potrwają około dwóch godzin.
Później, o godz. 12, w parku Sieleckim odbędzie się otwarta debata. Podczas rozmowy z zaproszonymi ekspertami i praktykami zastanowimy się nad rolą miasta w kreowaniu sposobu spędzania wolnego czasu poza domem. Zapytamy, dlaczego to takie ważne, jakie daje miastu i mieszkańcom korzyści. Czego dziś szukamy najczęściej? Sklepów czy może klubów fitness i siłowni, a może food trucków? A może wystarczy boisko z dwoma kamieniami zamiast bramki?
Będziemy pytać, jak i dlaczego zmienia się sposób spędzania wolnego czasu. Dlaczego nie warto przegapić momentu, w którym jest to jedna z gałęzi gospodarki (przemysł czasu wolnego)? Będziemy też rozmawiać o tym, na ile sposób spędzania czasu może kreować i finansować miasto, a na ile jest to rola prywatnych firm. Gdzie są punkty styczne? Zapytamy też o to, jak możliwości spędzania wolnego czasu w mieście przekładają się na inne dziedziny życia, w tym rynek pracy i obecność inwestorów.
Jednym z naszych goście będzie Grzegorz Kita, ekspert i uznany autorytet z zakresu zarządzania w sporcie, właściciel spółki Sport Management Polska i współorganizator Runmageddonu. W swojej karierze zrealizował ponad 250 projektów marketingu sportowego. Zasłynął m.in. realizacją projektu T-Mobile Ekstraklasa dla T-Mobile (2011-2014), przygotowaniem strategii i wypromowaniem polskiego pływania w latach 2005-2008 czy wielkimi transakcjami futbolowymi (ITI – Legia Warszawa, Allianz – Górnik Zabrze). Pracował też jako dyrektor generalny Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa, a później jako wiceprezes zarządu Klubu Piłkarskiego Polonia Warszawa.
Wśród naszych gości będą również: Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, Mariusz Rutz z JSK Architekci, Piotr Krawczyk, lokalny przedsiębiorca (Zalewaj.K), Zbigniew Leraczyk, dyrektor Teatru Zagłębia, Marta Szafraniec, właścicielka Księgarni, oraz Piotr Banasik, właściciel Poziomu 450.
Wszystkie komentarze