I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich jest kolejną szkołą w regionie, która uruchomiła piękną i nowoczesną "Zieloną Pracownię".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Liceum najpierw przystąpiło do konkursu na stworzenie jej projektu i zaprezentowało pomysł „W krainie mikro i makroorganizmów”. Zakładał on uruchomienie laboratoryjnej pracowni, wyposażonej w pomoce naukowe do profesjonalnego kształcenia uczniów.

W drugim etapie konkursu szkoła dostała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach aż 37,5 tys. zł dotacji na przeprowadzenie prac. Dodatkowe pieniądze przyznały władze miasta.

Tutejsza „Zielona Pracownia” powstawała od podstaw. Wyremontowano salę, zakupiono niezbędne sprzęty i meble, ogromną ilość modeli, zestawów doświadczalnych, a także mikroskopy, narzędzia do preparacji, szkło laboratoryjne oraz programy multimedialne.

W pracowni odbywają się teraz ciekawe lekcje oraz dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, które pozwalają uczniom rozwijać pasje i przygotowywać się do egzaminu maturalnego, a także konkursów i olimpiad.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem