Program "Czyste Powietrze" ma pomóc w ograniczeniu problemu smogu, który truje nas od jesieni do wiosny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W naszym regionie program realizuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Po wprowadzonych w lecie zmianach we wdrażaniu programu mogą uczestniczyć samorządy. Ma to na celu ułatwienie dostępu do niego zainteresowanym osobom. Chodzi o to, aby osoby chcące np. wymienić stary piec mogły składać wnioski o dotację tam, gdzie mieszkają.

Kolejnym miastem, które zdecydowało się na taką współpracę z funduszem, jest Racibórz. Porozumienie w tej sprawie podpisano 26 listopada. Do tej pory takie umowy zawarto z 23 gminami z województwa śląskiego, a kolejne zgłaszają chęć współpracy.

W WFOŚiGW przypominają, że deklaracja współpracy ze strony gmin jest dobrowolna i ma na celu zwiększenie dostępności programu oraz możliwość dotarcia do jak największej liczby mieszkańców regionu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dzięki programowi mogłam pozwolić sobie na zakup ekologicznego kotła. Pellet zamawiam od sprawdzonego dostawcy i pale nim w kotle EEI PELLETS. Jestem bardzo zadowolona pomimo tego, ze cała procedura pozyskiwania dofinansowania trwała dosyć długo
  już oceniałe(a)ś
  0
  0