W Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie otwarto nową pracownię przyrodniczo-chemiczno-fizyczną, którą nazwano "Zieloną Przystanią". Jest to już druga "Zielona Pracownia" w tej gminie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Zielona Przystań” to nowoczesna pracownia, która umożliwi uczniom zdobywanie wiedzy w atrakcyjny i ciekawy sposób. – Pozwoli na rozwijanie zainteresowań i talentów oraz pobudzi do twórczego myślenia. W nowej pracowni będą się odbywały lekcje fizyki, chemii i przyrody oraz zajęcia kółka ekologicznego i kółek zainteresowań związanych z tymi dziedzinami nauki – wyjaśnia Urząd Miejski w Skoczowie.

Sala powstała dzięki pieniądzom pozyskanym w ramach 5. edycji konkursu „Zielona Pracownia”, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wartość tego projektu wyniosła 34 tys. zł.

Na początek doświadczenia

Podczas uroczystego otwarcia, po przecięciu wstęgi przez zastępcę burmistrza Andrzeja Bubnickiego i dyrektor szkoły Małgorzatę Jasionowicz, wszyscy goście i uczniowie zostali zaproszeni do pracowni. Nauczycielka chemii Lucyna Krysta przybliżyła etapy jej powstawania. Sala musiała być jasna, funkcjonalna, praktyczna i przestronna, ważnym warunkiem było także pomieszczenie w niej wszystkich pomocy naukowych. Prace rozpoczęły się w sierpniu, a w ich trakcie udało się stworzyć pracownię w pełni wyposażoną pod kątem dwóch przedmiotów – fizyki i chemii.

Podczas otwarcia uczniowie zaprezentowali kilka doświadczeń fizycznych i chemicznych. Przy pomocy dwóch zakupionych w ramach projektu walizek – eduskrzynki pozwalającej zgłębić zagadnienia dotyczące odnawialnych źródeł energii oraz zestawu ekobadacza, umożliwiającego badanie wody i gleby – zaprezentowali doświadczenia sprawdzające wpływ wiatru na turbinę, wpływ energii słonecznej na panel fotowoltaiczny oraz odczyny różnych substancji.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem