W Bielsku-Białej 19 listopada odbył się happening z okazji XV Dnia Czystego Powietrza. Zorganizowała go Fundacja Ekologiczna Arka wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Autorzy widowiska przypominali, że w sezonie grzewczym zanieczyszczenie powietrza trującymi pyłami wyraźnie wzrasta. Niestety bardzo często jest to wina ludzkiej bezmyślności i niedoinformowania. Wciąż nie brak osób, które do pieców oprócz niewłaściwego opału wrzucają odpady. W efekcie do atmosfery trafiają toksyczne substancje, które są przyczyną wielu chorób.

Fundacja Arka przygotowała kampanię edukacji ekologicznej, która dotyczy takich zagadnień jak przeciwdziałanie niskiej emisji, ochrona powietrza czy promocja właściwej segregacji śmieci. Akcja organizowana jest wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem