Dzięki WFOŚiGW 450 dzieci z diecezji sosnowieckiej może wypocząć na koloniach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał ponad 960 tys. zł dofinansowania 10 podmiotom na zorganizowanie kolonii letnich. Dzięki temu ponad 5 tys. dzieci korzysta z takiej formy wypoczynku połączonego z edukacją ekologiczną.

Jednym z beneficjentów jest Caritas Diecezji Sosnowieckiej, który zaplanował organizację 10 turnusów. W lipcu odbyły się turnusy w Jaworzynce i w Ostrowie nad morzem, przez całe wakacje trwają kolonie w Zakopanem, a w sierpniu rozpoczęła się wakacyjna przygoda w Zalesiu. W sumie wypoczywało i będzie wypoczywać 450 dzieci z diecezji sosnowieckiej.

Koloniści uczestniczą w zajęciach z edukacji ekologicznej, dbają o środowisko naturalne, biorą udział w wycieczkach, prowadzą zdrowy tryb życia i dostają nagrody. Hasłem przewodnim kolonii jest myśl Antoine’a de Saint-Exupéry'ego „Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci”.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem