Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowy mural powstał w ramach realizowanego przez stowarzyszenie Euroregion Beskidy projektu „Powietrze nie zna granic”. Celem tego projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców pogranicza polsko-słowackiego w zakresie negatywnych skutków degradacji środowiska naturalnego, w szczególności w zakresie zanieczyszczenia powietrza. Murale są teraz bardzo popularną formą sztuki ulicznej, która łączy funkcje edukacyjne i artystyczne, dlatego stowarzyszenie zdecydowało się właśnie na taką formę przekazu głównej idei, ponieważ ma ona szansę trafić do szerszego grona odbiorców.

Na ogłoszony przez Euroregion Beskidy konkurs odpowiedziało 10 artystów, którzy przedstawili 13 propozycji. Wybrano pracę Dawida Celka, który zrealizował swoją wizję przy ul. Paderewskiego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.