Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ekolodzy postanowili zbierać od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizować ich kiermasze, dając im drugie życie, a za zebrane pieniądze fundować bilety do kin i teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełniać ich zielone marzenia.

Ekolodzy zorganizowali kiermasz książek

Do tej pory Arka zebrała ponad 2 tys. książek. W niedzielę, 25 lutego, w Galerii „Sfera” w Bielsku-Białej zorganizowała I Charytatywny Kiermasz, który cieszył się ogromną popularnością. Sprzedano podczas niego ponad tysiąc książek. Ekolodzy zebrali w ten sposób 4510 zł.

– Bardzo się cieszymy z tak ogromnego i pozytywnego odzewu. To cieszy, że wspólnie możemy realizować społeczne, bezinteresowne działania. Wiele osób, słysząc o idei akcji, dawało nam za książki więcej pieniędzy – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca.

– Dziękujemy wszystkim partnerom oraz uczestnikom akcji. Na pewno będziemy chcieli organizować kolejne jej edycje – dodaje.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.