2/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - Katowice nie mają obowiązku zapewniania każdemu miejsca do parkowania. Mają za to osiem ważnych zadań

GRZEGORZ CELEJEWSKI

  • Zdjęcie numer 1 w galerii Katowice nie mają obowiązku zapewniania każdemu miejsca do parkowania. Mają za to osiem ważnych zadań
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Katowice nie mają obowiązku zapewniania każdemu miejsca do parkowania. Mają za to osiem ważnych zadań
Komentarze
fajna propaganda sukcesu - mamy raport jest super
tylko że ten raport to zbiór rzeczy powszechnie znanych - których w Katowicach "nie da się" zrealizować

- nie da się budować poprawnie dróg dla rowerów (które zresztą są zbędne - nikt rozsądny nie będzie wdychał na rowerze smogu - czyli 1/3 a może i 1/2 roku rowerem odpada - poziom pyłu PM2,5 wg WHO dzisiaj jest przekroczony, a mamy maj) - a to co mamy jest zbudowane w większości źle (spychanie rowerów na drogi pieszych, razem z cyklami dla pieszych - jedno skrzyżowanie autem kilkadziesiąt sekund, rowerem kilka minut)
- na skutek nierozsądnego lobbingu (m.in. autora niniejszego artykułu) oraz obietnic wyborczych będziemy budować leśny tramwaj (dla dzików?) - co jest spowodowane wydawaniem Warunków Zabudowy bez żadnego pomyślunku i brakiem MPZP (niekontrolowana zabudowa południa Katowic)
- drogi autorze, co z tego, że podczas wyścigu wyszedł Wam jakiś czas - zróbcie mapę Katowic ile zajmuje przejazd z dowolnego miejsca w Katowicach transportem zbiorowym (rozkładowo) i spróbujcie w ramach testu zrobić jeszcze codzienne zakupy
już oceniałe(a)ś
12
2
Powtórzę po raz setny: budowanie samych punktów (węzłów, centrów) bez połączeń (szybkich, częstych, łatwych :kolej, tramwaj, rower) jest "ściemą" a nie siecią . Największa choroba Katowic to dużo niepołączonych punktów - o czym mówili już niejedni eksperci. Spadek pasażerów komunikacji publicznej w Katowicach o 11,8 proc. w latach 2011-2016 nie jest tutaj żadnym zaskoczeniem. Sam Prezydent dał przykład mówiąc: "jestem automobilistą' i kupując dwie (2) limuzyny na potrzeby urzędu za 630 000 zł.
Tak więc tzw. Centrum Przesiadkowe Donikąd w Ligocie jest właśnie takim martwym, niepołączonym punktem.
Konkluzja "GW": "takich inwestycji jak centrum przesiadkowe w Ligocie potrzebujemy więcej" zadziwia i martwi. Chciałoby się powiedzieć: Panowie, nie idźcie tą drogą.
już oceniałe(a)ś
11
0
Nie jestem przeciw centrom przesiadkowym, jestem przeciw jednemu, temu na Ligocie. Centra przesiadkowe buduje się na na obrzeżach miast, a nie w centrum dzielnicy. Czemu Pan redaktor nie napisał, że to ligockie centrum stało (gdy można było parkować darmo) i stoi (gdy trzeba płacić) puste? Bo pan Redaktor to tuba propagandowa naszej "władzy". To była bezsensowna inwestycja, chyba po to, żeby przytulić co nieco. Za to teraz za 9 dużych baniek mamy na Ligocie dupny przystanek autobusowy.
już oceniałe(a)ś
10
1
Po pierwsze to lekka ściema z tymi czasami przejazdów w waszym teście. Chyba wygrał samochód z tego co pamiętam a wy nie policzyliście czasów stania na przystankach.
Po drugie - a zróbcie test skąd jadą ludzie autami i wprowadźcie na te trasy bezpośrednie połączenia, bez żadnych dodatkowych przystanków. Czyste z punktu A do B.
A i po trzecie: te dodatkowe połączenia kolejowe które tak zachwalacie to całe chyba ... dwa :)
Tu trzeba kasy kasy i jeszcze raz kasy. I skończcie karać kierowców i obwiniać za całe zło.
Ja sam w tygodniu robię prostą trasę - Brynów Obi Katowice Sokolska. I wybieram tramwaj (autobusem już się nie da od czasu Galerii Katowickiej jeden wielki korek) - jest wygodnie i szybko. Ale jak ?siądzie?? połączenie. Bo jak nie to potrafię komunikacją wracać i 50 minut! A w weekendy nawet nie patrzę w stronę przystanków - nie ma sensu. Połączenia co godzinę itd.
No i jak muszę jechać gdzieś poza pracą - Siemianowice, Castorama, Ikea - tylko auto bo inaczej byłbym w domu po 21 :)
W Warszawie takich problemów nie miałem - tam po prostu się wychodzi i jedzie.
już oceniałe(a)ś
9
0
LIGOTA-DWORZEC PKP GŁÓWNY CZAS JAZDY - 6 MINUT za........4,00 ZŁOTE DZIĘKI !!!
2 OSOBY W AUCIE ZA...... 3,20 ZŁOTE DO MIEJSCA DOCELOWEGO !!!!
@JAKIEPRAWOTAKASPRAWIEDLIWOSC
Ile za parkowanie samochodu?
już oceniałe(a)ś
1
1
W centrum ubywa miejsc parkingowych i rosną ceny tych, które zostają. Problem sam się rozwiąże.
@bmmb
Problem sam się "rozwiązuje" od 20 lat tylko jakoś końca nie widać
już oceniałe(a)ś
4
0
@vong74
Kilka nowych biurowców w miejscu parkingów i opłaty na miejskich parkingach to jednak niedawne 'problemy' leniwych kierowców.
już oceniałe(a)ś
0
1
@bmmb
Dalej nie rozumiem, jak się w ten sposób problem rozwiąże. Raczej przybędzie dzikich parkingów i aut porzuconych na zakazach parkowania, co jest w tej chwili codziennością
już oceniałe(a)ś
2
0
Więcej tematów - Katowice
Wiadomości z Katowic
Magazyn Katowice
Imprezy w Katowicach
Sport w Katowicach