Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Piękny był ale wystarczyło 60 lat. Jeszcze bym przebolał, gdyby Ruskie lub Niemcy go tak załatwili. Serce krwawi, jak się na tę dawną perłę patrzy.
@rojblik Pojebany komunizm zalatwil wiekszosc polskich miast
już oceniałe(a)ś
0
0
To przestroga dla wszystkich miast, którym marzy się kopalnia i mityczne "miejsca pracy" (bez kosztów). Obecnie Bytom to nie tylko ruina, ale też fatalna reputacja dla inwestorów. Kto chce budować w przy tak zniszczonej infrastrukturze. Koszty są dużo większe niż na stabilnym terenie. Szkoda Bytomia, bo rzeczywiście wyglądał na piękne miasto. Górny Śląsk to przede wszystkim dużo wykwalifikowanych pracowników i spokojnie może obyć się bez górnictwa. Trzeba tylko więcej wiary w swoje "pozagórnicze" umiejętności, a inwestorzy się znajdą. Kasy na rynku będzie coraz więcej, jak tak dalej będą euro osłabiać wobec dolara. Trzeba to wykorzystać.
już oceniałe(a)ś
33
2
Bytom padł ofiarą pazerności powojennej władzy, bo nie był "nasz''. Historia zniszczenia która dotknęła to niegdyś piękne i szacowne miasto przypomina opowieść o Miedziance, mieście które zniknęło.
już oceniałe(a)ś
32
2
Bytom nie był manifestacją "niemieckiej potęgi tuż przy granicy rodzącej się II Rzeczpospolitej", tylko efektem mądrego planowania i odpowiedzialniści rządzących oraz rzetelnej pracy obywateli. Tak było przez wiele lat, Bytom uzyskał prawa miejskie wcześniej niż Kraków. To się skończyło w 1945 roku. W Bytomiu jak w soczewce skupiają się efekty tego co Niemcy słusznie nazywają "polnische wirtschaft". Niestety Lloyd George miał rację, małpa zegarek zepsuła...
już oceniałe(a)ś
30
7
Smutna konstatacja . Wystarczyło kilkadziesiąt lat żeby zmieść w pył jedno z wielu miast. Mimo mojego patriotyzmu nasuwa mi się jedna myśl - jesteśmy bliżej bliżej Mongolii niż Zachodniej Europy. Jeszcze ta usilna walka z drzewami w miastach . Naród koczowniczy - niszczący wszystko i przenoszący się dalej...Smutne.
już oceniałe(a)ś
24
4
szlag trafia jak sie to oglada i konfrontuje ze stanem dzisiejszym... powinno trafic na glowna na czolowke i dac do myslenia jako "polnische Wirtschaft"...
@vonjakob to komunizm zalatwil polskie miasta
już oceniałe(a)ś
0
0
Fajne miast było. I komu to przeszkadzało? POLAKOM!
@homo-homini-lupus to komunizm zalatwil polskie miasta
już oceniałe(a)ś
0
0
Szanowna redakcja raczy uważnie przepisywać opisy ze zdjęć... nr 3, nie: Badenstatt a Badeanstalt !!
już oceniałe(a)ś
9
1