1/8
>
Paweł Czado
Zdjęcie numer 0 w galerii - Katowice stolicą szermierki. Na Puchar Świata przyjechały florecistki z 23 państw

>
W Katowicach Spodku odbył się indywidualny i drużynowy Puchar Świata we florecie kobiet. Zawody zaliczane są do rankingu międzynarodowej federacji szermierczej (FIE), pojawiło się wiele najlepszych florecistek z całego świata. W turnieju indywidualnym najlepsza była Rosjanka Inna Derigłazowa W finale mistrzyni olimpijska i sześciokrotna mistrzyni świata pokonała Włoszkę Camillę Mancini. Najlepsza Polka - Julia Walczyk - zajęła 13, miejsce. W turnieju wystąpiło 95 zawodniczek z 23 państw. W rywalizacji drużynowej - też zwyciężyły Rosjanki, które w finale pokonały Francuzki. Polki zajęły ósme miejsce i szansa na awans do igrzysk w Tokio oddaliła się.