W centrum Katowic powstał mural z podobizną Krystyny Bochenek. Znana dziennikarka i senatorka zginęła 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie w Smoleńsku. Mural zdobi kamienicę przy ul. Wojewódzkiej 48, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Francuską. Dzieło doskonale widać, gdy pojedziemy lub pójdziemy ulicą Wojewódzką w kierunku Biblioteki Śląskiej czy Akademii Muzycznej. Widzą je także pasażerowie pociągów jadących w kierunku Sosnowca, bo kamienica sąsiaduje z torami kolejowymi. Mural - zarówno projekt, jak i wykonanie - to dzieło grupy NIETAK. Łukasz Zasadni wykorzystał w tym projekcie zdjęcie wykonane kilkanaście lat temu przez Bartłomieja Barczyka. Pomysł na mural rzuciła 'Gazeta Wyborcza', a partnerem wydarzenia jest miasto Katowice.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Fantastyczny pomysł upamiętanienia Pani Redaktor Krystyna Bochenek, bardzo pasujący do bohaterki!!!!!!!!!!!! Bardzo szkoda, że nie ma Jej już z nami!!!!!!! CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI!!!!!!!
Szkoda, że pisowscy aktualni gospodarze radia Katowice z ulicy Ligonia nie wpadli na pomysł umieszczenia tablicy pamiątkowej na budynku !!!!!!!!!!!!! Taka to "małość" tych gospodarzy!!!!!!
już oceniałe(a)ś
1
0
`