W piątkowe popołudnie na katowickim Rynku odbył się strajk wspierający Czarny Protest w Warszawie. Przyszło kilkaset osób - zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Podczas strajku zabrała głos między innymi Kazimiera Szczuka, jaka oznajmiła, że z kobiety nie dadzą za wygraną.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kobiety! A teraz wróćcie do domów i rozpocznijcie prawdziwą walkę. Najpierw dzieciaki wypisujcie z religii, jeśli planujecie, to żadnych chrztów, jeśli macie wychodzić za mąż, to żadnych kościelnych, żadnych komunii, przy stole mamusi, cioteczne i babusi oznajmicie, że kończycie z kościołem i to jest ostateczne.

  Dacie radę? Czy wystarczy sobie pokrzyczeć od czasu do czasu? Czy dalej będzie aktualny rysunek:
  i.imgur.com/Jx1T2DO.jpg
  @ityle
  Daliśmy już radę, jakieś 18 lat temu i dobrze nam z tym.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @next-gizela
  Mi sie znudziło (kościół, religia itd...) jakieś 30 lat temu (a w tym roku kończę 40, czyli dosyc szybko zrozumiałam) ślubu brak, dzieci nie ochrzczone, niewierzące...
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @ityle
  Jestem kolejnym.
  20 lat w zwiazku bez slubu 2 dzieci bez chrztu i komunii . Beda chcialy to niech sobie biora pozniej jak dorosna i beda swiadome.
  Ale nie wydaje mi sie zeby byle zainteresowane.
  Wszystkie opowiesci o swietych , Adamie i Ewie i innych tam cudach znacza dla nich ( i dla mnie) tyle co opowiesci o Harrym Potterze.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @tytussl
  Jestem pewna, że nasze dzieci w pewne rzeczy już nigdy nie uwierzą. I nie mówię tu tylko o religii. W inne gusła, zabobony, spiskowe teorie dziejów również nie uwierzą. Niesamowita jest obserwacja ich rozwoju, szczerzy i racjonalni do bólu. I tolerancyjni. Gorzej z wierzącą rodziną, któa tolerancji do naszych przekonań nie ma, ale to jest ich problem.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Dwa i pół roku czarna sotnia rządziła Polską, a już ich władza zaczyna się kruszyć. Tylko tak dalej!
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  biskupi jak im strach zajrzy w oczy, to zaraz inaczej będą śpiewać !!
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Odniesienie do sredniowiecza nader sluszne, bo w Polsce poziom katolicyzmu jest taki, jak ten sprzed Reformcji, czyli sprzed 500 lat w porownaniu do Niemiec, a w porownaniu do Czech to nawet sprzed Jana Husa, czyli sprzed 600 lat. I nie ma sie co dziwic, gdy biskupi bez skupulow publicznie zadaja od pisowych "politykow" zmian prawa, a pisowi te zadania spelniaja. Spoleczne przekonanie, ze aborcja jest zlem wmowil spoleczenstwu kosciol z braku jakichkolwiek argumentow. Swiatopogladu narzucic nikomu nie mozna, a sumienie jest indywidualne, na jednostce sie zaczyna i na jednostce konczy. Nazywanie najbardziej restrykcyjnej, po absolutnym zakazie, ustawy zakazujacej aborcji kompromisem swiadczy nie tylko o absolutnej ignorancji, takze o absolutnej hipokryzji. Jak to bylo... zaklamany jak katolik.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  pytanie tylko, ile z tych już nie milczących ponoć owieczek pobiegnie w niedziele po błogosławieństwo od tych przeciwko których dyktatowi dziś protestowały, -li..
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  MOJE DZIECI NIE CHODZĄ NA RELIGIĘ.STOP HIPOKRYZJI.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Kopnijcie w tyłek kościół pis i po z psl. Inaczej ten dyktat ortodoksów się nie skończy.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  `