Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
W tym roku w zawodach organizowanych przez fundację Silesia Pro Active wystartowało ponad 4600 zawodników (w tym 1 475 na dystansie maratońskim). Gdy inne maratony w Polsce odnotowują spadki frekwencji na Śląsku liczba uczestników rośnie. Dziś to jedna z największych imprez biegowych w Polsce.

- Po tegorocznym biegu otrzymaliśmy wiele pozytywnych listów z podziękowaniami. Zawody po raz kolejny okazały się organizacyjnym i sportowym sukcesem. W myśl naszego przewodniego hasła - "Twój bieg. Twoje zwycięstwo" - dla nas każdy jest zwycięzcą. Nie czekając na przyszły rok postanowiliśmy już teraz rozpocząć zapisy na kolejną edycję zawodów. Po 48 godzinach mieliśmy ponad 240 zgłoszeń, których nadal przybywa - mówi Marek Ochudło, kierownik biura zawodów.

Przypomnijmy, że w tym roku trasę śląskiego maratonu najszybciej pokonał Kenijczyk Joel Maina Mwangi, osiągając czas 2:24:51. - Bieg maratoński, którego trasa wiedzie przez trzy śląskie miasta jest dużym wyzwaniem, dla każdego - nie tylko wyczynowych sportowców. Tym większa satysfakcja z kolejnych rekordów życiowych wielu biegaczy. Wraz z Nowym Rokiem planujemy nowe wyzwania, zakładamy sobie nowe cele. Zachęcamy by były to cele sportowe, możliwe do osiągnięcia dla każdego. Takim celem może być właśnie start w naszym maratonie - mówi Bohdan Witwicki, pomysłodawca i dyrektor Silesia Marathon.

Dziś można już zapisać się na bieg maratoński, a na początku przyszłego roku uruchomione zostaną zapisy na pozostałe dystanse. - To czego na pewno nie zabraknie w przyszłym roku, to świetnej, sportowej atmosfery biegowego święta. Pracujemy nad tym, by przyszłoroczny bieg był jeszcze ciekawszy i mam nadzieję, że po raz kolejny mile zaskoczymy uczestników - dodaje Witwicki.

Trasa PKO Silesia Marathon wiodła dotychczas przez trzy miasta: Katowice, Mysłowice i Siemianowice Śląskie, ale organizatorzy nieoficjalnie wspominają, że możliwe będzie dołączenie kolejnego śląskiego miasta już w przyszłym roku. Informację o biegu i zapisach znajdziecie na oficjalnej stronie zawodów www.silesiamarathon.pl.

PKO Silesia Marathon wystartuje po raz kolejny 1 października 2017 roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.