Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Kopalnia nie jest już na Górnym Śląsku matką żywicielką. Dzisiaj jesteśmy regionem, w którym dominuje branża motoryzacyjna i prężnie rozwijają się usługi związane z IT. To daje nam pracę.
Górny Śląsk
Dziś Barbórka. Jest duża szansa, że tego dnia usłyszymy i zobaczymy w telewizji, że to "tradycyjne święto mieszkańców Górnego Śląska ważne dla całych rodzin" i może jeszcze dowiemy się, że górnicy ciężko pracują, a węgiel to polskie złoto. Do tego...
turystyka
Śląskie to nie tylko kopalnie i fabryki. To także piękne rezerwaty przyrody, ciekawe muzea czy cenne zabytki.
Zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wybrało nowego wiceprzewodniczącego zarządu GZM. Został nim Henryk Borczyk.
miasta idei
22 września, z okazji Dnia bez Samochodu, z prezydentami miast metropolii debatować chcemy o przyszłości komunikacji. Zapraszamy czytelników do udziału w warsztatach na ten temat.
Od 2018 r. działa jedyna metropolia w Polsce. Jedyna, ponieważ tylko miasta Górnego Śląska i Zagłębia mają ustawę metropolitalną. Ale chce jej także m.in. Gdańsk i okoliczne miasta.
Zarząd Transportu Metropolitalnego
Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiada, że wkrótce wszystkie przystanki będą wyglądać tak samo. Na razie trwa ich przegląd.
Przy projektowaniu dróg rowerowych gminy będą mogły skorzystać z konsultacji eksperckich, które oferuje Metropolia.
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia rozstrzygnęła przetarg na przygotowanie wstępnego studium wykonalności Kolei Metropolitalnej. Wybrano ofertę firmy Databout. Opracowanie tego dokumentu to jeden z ważniejszych etapów w drodze do usprawnienia...
KZK GOP wciąż istnieje i ma się dobrze. Związku nie można zlikwidować, ponieważ Katowice jako jedyne miasto metropolii nie powierzyło jej organizowania komunikacji.
Coraz więcej miast zwraca się do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z prośbą o odroczenie składki na komunikację publiczną.
Zarząd Transportu Metropolitalnego zainstaluje przy przystankach komunikacji miejskiej kolejnych 60 elektronicznych tablic informacyjnych. Będą one wskazywać pasażerom, za ile minut przyjedzie oczekiwany autobus.
kopalnie
Górnicy są dziś najbardziej hejtowaną grupą zawodową w Polsce. Autorami komentarzy są osoby, które nie mają pojęcia o warunkach ich pracy.
województwo śląskie
- Osoby, które żyją w lęku, zwykle szukają winnych. Najlepiej, by winna była jakaś grupa. Ostatnio górnicy - mówi prof. Katarzyna Popiołek, psycholog.
O gospodarczej sile Górnego Śląska nie decydują dziś kopalnie. W biurach pracuje tu ponad 23 tys. osób, a nowoczesnych biurowców stale przybywa.
Copyright © Agora SA