O konieczności wykorzystywania odnawialnych źródeł energii na coraz większą skalę oraz zastępowaniu nimi tradycyjnych metod wytwarzania mówi się od dawna. Największe polskie firmy energetyczne są na progu inwestycji, które mają być krokiem w tym...
Kolejne samorządy przystąpiły do realizacji programu "Czyste powietrze". Umowę z ich władzami podpisał Tomasz Bednarek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 37 mln zł na odtworzenie ciągłości ekologicznej rzek, które przepływają m.in. przez nasze województwo.
Ciekawe wnętrze, sprzęt multimedialny i laboratoryjny, wiele interesujących pomocy dydaktycznych - tak wygląda nowa "Zielona Pracownia", dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Około 100 przedszkoli z województwa śląskiego otrzyma oczyszczacze powietrza. Dzięki nim najmłodsi mieszkańcy regionu będą mniej narażeni na szkodliwe działanie smogu.
Sześć żółwi błotnych zostało wpuszczonych do specjalnie przygotowanego oczka wodnego w nadleśnictwie Siewierz. To jedyne miejsce na południu Polski, gdzie można je zobaczyć.
Zalegające w różnych miejscach odpady to duży problem także w województwie śląskim. NFOŚiGW przekaże pieniądze na ich usuwanie.
Dzięki WFOŚiGW 450 dzieci z diecezji sosnowieckiej może wypocząć na koloniach.
Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach bielski Szpital Pediatryczny może korzystać z darmowej i ekologicznej energii elektrycznej.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże 48 mln zł na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Z pieniędzy będzie można skorzystać także w naszym województwie.
Wysokie nawet na cztery metry rośliny rozprzestrzeniają się w wielu miejscach. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspiera walkę z barszczem Sosnowskiego, który może wywołać oparzenia.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansowuje wyjazdy najmłodszych mieszkańców naszego regionu na zielone szkoły. Dzięki temu dzieci mogą ciekawie spędzać czas i nabierać sił.
Rolnicy otrzymają pieniądze na wapnowanie swoich gruntów. Pozwoli to na zmniejszenie ich zakwaszenia.
Czy korzystanie z energii słonecznej się opłaca? Przykłady na to, że tak, można znaleźć m.in. w Rudzie Śląskiej, gdzie mieszkańcy płacą niższe rachunki.
W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Straconki w Bielsku-Białej 6 lipca odbył się ostatni przed wakacyjną przerwą kiermasz charytatywny.
Copyright © Agora SA