Ewa Lipka, rzeczniczka Urzędu Miasta w Katowicach, zapowiada, że roboty w tym miejscu rozpoczną się w poniedziałek 18 czerwca i potrwają dwa miesiące.

Budowa ronda wymusi zmiany w organizacji ruchu: wyłączona z użytku zostanie część skrzyżowania, ale utrzymana zostanie relacja w prawo z ul. Sokolskiej na ulicę Misjonarzy Oblatów w kierunku al. Korfantego i ul. Katowickiej, a także ruch od strony ulic Stęślickiego i Iłłakowiczówny prosto w kierunku al. Korfantego.

Również piesi muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Nie będzie można korzystać z chodnika od strony ul. Iłłakowiczówny oraz – w kolejnym etapie robót – z chodnika od strony ul. Sokolskiej.

Pasażerowie autobusów muszą z kolei pamiętać, że przystanek autobusowy „Koszutka Kościół” zostanie przeniesiony na ulicę Grażyńskiego.

Skończą się spory o to, kto ma pierwszeństwo

Prace mają kosztować około 1,4 mln zł. Jak mówił nam niedawno Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, na skrzyżowaniu często dochodziło między kierowcami do niesnasek i sporów o to, kto miał pierwszeństwo przejazdu. Ich zdaniem, znaki nie do końca były czytelne.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.