Na działce po dawnym Varietes Centrum, przy al. Korfantego w Katowicach, ma zostać wybudowany hotel. Inwestorem jest Genfer Hotel Invest IV, właściciel sieci hoteli Puro. Na razie jednak mieszkańcy mogą się cieszyć widokiem ogromnej łąki. Jej fanką jest m.in. Patrycja Zwada, która mieszka w Superjednostce.

– Bardzo często bywam teraz w kawiarni Bez Cukru, która mieści się w pawilonie obok BWA. Jestem w centrum miasta, siadam w kawiarnianym ogródku, a przed sobą mam wielką łąkę, i to taką obfitą. Niesamowite! – mówi Zawada. Cieszy się, że łąki nikt jeszcze nie skosił. – Ludziom bardzo się to podoba. Niektórzy nawet przestawiają krzesła w ogródku, żeby móc patrzeć w jej stronę.

W Katowicach będzie więcej łąk

Ewa Lipka, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Katowice, podkreśla, że ten teren nie jest własnością gminy, więc gmina nie może decydować o ewentualnym koszeniu tego terenu. Urzędnicy obiecują, że w mieście powstanie więcej podobnych łąk – w sumie około 50 tys. m kw. w tym i w przyszłym roku zostanie wyłączonych z częstego koszenia.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej