Prace przy skrzyżowaniu w Piotrowicach to jedna z najważniejszych drogowych inwestycji w Katowicach. Powstanie tu dwupoziomowe i bezkolizyjne skrzyżowanie. Kierowcy jadący ul. Kościuszki będą się poruszali tunelem, a wyżej będzie skrzyżowanie oraz dwupasowe rondo, które ułatwi przejazdy między Ligotą i Piotrowicami. Wszystko ma kosztować około 68 mln zł, większa część tej kwoty to unijna dotacja.

Koniec robót być może w kwietniu 2020

Według pierwotnego planu budowa skrzyżowania miała się zakończyć 30 listopada tego roku, ale wszystko wskazuje na to, że ten termin nie zostanie dotrzymany.

Adam Kochański, naczelnik wydziału inwestycji powiedział na posiedzeniu komisji rozwoju, że „to jest termin w umowie”, ale realny czas oddania skrzyżowania będzie inny. Naczelnik wyjaśniał, że prace na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Armii Krajowej toczą się bez zamykania ruchu samochodowego w tym miejscu. Gdyby tak się stało, to południowa część Katowic stanęłaby w gigantycznym korku. – Nakładamy na wykonawcę prac ograniczenia, jeśli chodzi o jednoczesne zajmowanie pasów ruchu – dodawał Kochański.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej