Firma Wawel Service w ciągu miesiąca rozpocznie budowę Domu przy Filharmonii. Nowy, ośmiopiętrowy budynek będzie graniczył bezpośrednio z zabudowaniami Filharmonii Śląskiej i hotelu B&B przy ul. Sokolskiej w Katowicach.

Za projekt odpowiada pracownia Linia Architekci z Krakowa. Budowa jeszcze się nie zaczęła, a 40 proc. mieszkań zostało już zarezerwowanych. – To nasza kolejna inwestycja po Bytkowska Parku. Jesienią będziemy informować o nowych przedsięwzięciach na Śląsku – mówi Wojciech Bernas z Wawel Service.

Aż 56 kawalerek i altana na dachu

Apartamentowiec przy Sokolskiej ma być gotowy w drugim kwartale 2021 roku. Na parterze zaprojektowano cztery dwupoziomowe lokale usługowe z przeszklonymi witrynami od frontu oraz hol wejściowy z recepcją. Na piętrach od pierwszego do siódmego będzie aż 105 mieszkań, najwięcej kawalerek o powierzchniach od 30 do 40 m kw. Architekci zaplanowali też 11 mieszkań dwupokojowych o powierzchni od 36 do 50 m kw. oraz 36 mieszkań trzypokojowych, od 55 do 70 m kw. Na ostatniej kondygnacji będą dwa 80-metrowe apartamenty z wielkimi tarasami.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej